Mládež CB Teplice

Zamyšlení

Materialismus

Na letošním sjezdu bylo nepřeberné množství seminářů, programů, bohoslužeb. Velmi mě zaujal večerní program německého misionáře, jehož jméno bylo nemožné si zapamatovat :)) Doufám, že mi promine. Měl však velmi zajímavé slovo. Na první pohled trošku netypické a myslím si, že spousta lidí ho neposlouchala, protože si myslela, že jich se to netýká. Tématem pátečního večera byl materialismus. Možná si někdo myslel, že tohle se pro mládé lidi moc nehodí - vždyť jsme ještě většinou studenti a moc peněž nazbyt nemáme. Ale to je velký omyl. Večer zazněla zásadní otázka: Po čem touží Tvé srdce? Je to skutečně Bůh? Zvedáme ruce k chvále, ale myslí při tom naše srdce skutečně na Boha?

Klikněte na zobrazit celé pro zbytek článku...

Dnešní svět je typický pro svojí nespokojenost. Stále si na něco stěžujeme. Sám se někdy přistihnu jak nadávám na to, že je buď moc horko nebo zase moc zima :). Žijeme ve světě, kdy máme přímo na podnose všechny možné informace. Díky internetu víme o každé novince, o každé maličkosti, která nás zajíma. Velmi se mi líbil zmíněný příklad s mobilem. Koupíme si ten nejlepší mobil co je na trhu. Když ho ukážame kamarádům, všichni budou udiveně říkát: "Co to je za mobil?". Když pak pojedeme na na cestu kolem světa:) a vrátíme se za tři roky a znova vytáhneme ten náš mobil, všichni se budou zase udivěně ptát: "Co to máš za pádlo?" Často toužíme po nových a lepších věcech, které ale ve skutečnosti ani moc nevyužijeme. Ale je to nové, hezké a my to prostě potřebujeme! Co náma ale říká Boží slovo? " Nemilujte svět ani to, co je ve světě. Miluje-li kdo svět, láska Otcova v něm není.Neboť všechno, co je ve světě, po čem dychtí člověk a co chtějí jeho oči a na čem si v životě zakládá, není z Otce, ale ze světa."

Po čem touží naše srdce? Po čem touží naše myšlenky? Není paradoxem, jak si z nějaké obyčejné věci dokážeme udělat svého boha? Kdo je skutečně náš bůh? Náším bohem je to, po čem touží naše myšlenky, po čem touží naše srdce.Naším bohem je to, na co nejvíce v duchu myslíme! V našich životech je tisíce malých věcí, které samy o sobě nejsou špatné ale jak snadno se z nich může stát špatná věc. Jak snadno se staneme otroky těchto věcí!Někdy toužíme mít více peněz: koupil bych si tohle a tamto! A tohle bych nutně potřeboval! Peníze by mi ty věci dali! Ale je to Bůh, který nám dáva to co potřebujeme k životu! Je to Bůh, který nám dává to co si za peníze nekoupíme! Je to Bůh, který nám jediný může dát věci, které skutečně naplní náš život!"Nedejte se vést láskou k (každý ať si sám doplní....); buďte spokojeni s tím, co máte. Vždyť Bůh řekl: 'Nikdy tě neopustím a nikdy se tě nezřeknu."
Žádné komentáře