Mládež CB Teplice

Zamyšlení

"Vsaďte se. Kdo z vás věří, že fotbalová Sparta vyhraje domácí titul? Věříte? Neblázněte! Anebo vlastně, všechna čest; tak pevná víra se rovná víře raných křesťanů."

Tak  tento text jsem si dnes přečetl na iDNESu a velice mě překvapil.  Nezaujalo mě rozebírání fotbalové Sparty, co mě však šťouchlo do očí bylo použité přirovnání:

"Tak pevná víra se rovná víře raných křesťanů. "

Pro přečtení celého příspěvku stačí kliknout zde.
Posledni komentare
05.11.2008 19:56:28: Právě, mě taky zarazilo, že si na to někdo vzpomene. Že je brán zbytek negativně, to se nedivím, vša...
05.11.2008 18:49:59: moc pekny pripomenuti! Mas uplne pravdu, docela zajimavy, ze si v dnesni dobe nekdo na prvni krestan...
Otázka z diskuze:

Trápí mě jedna otázka, na kterou se stydím zeptat lidí, které znám, a proto jsem se rozhodla nadhodit ji na webech mládeží, které neznám. Zajímá mě, co si myslíte o onanii. Je to hřích? Proč? Budu moc ráda, když na to někdo odpoví.

Pro přečtení reakce na otázku, klikni zde.
Jeho jizvami jsme uzdraveni,
Jeho krvi jsme vykoupeni!
Jeho smrtí jsme zachráněni,
Jeho vzkříšením jsme spaseni!
Jeho láskou jsme osvobozeni,
Jeho milostí jsme ospravedlněni!
Jeho rukou jsme vedeni,
Jeho moudrostí nejsme ztraceni!
Jeho napomínám jsme káráni,
Jeho milosrdenstvím jsme očištěni!


Bože,

Kdo jsem já, že Ti mohu říkat Otče,
Kdo jsem já, že máš spočtený každý vlas na mé hlavě,
Kdo jsem já, že k Tobě můžu vzhlížet, k Tobě volat,
po Tobě toužit, na Tebe spoléhat.

Klikni zde pro zobrazení celého zamyšlení.....
Posledni komentare
21.07.2012 02:55:00: Yοu have probаbly the gгeаtest іnternеt ѕіteѕ. My web-site : dance music mastering online
18.07.2012 17:24:34: You ought to take part in a contest for one of the highest quality websites on the internet. I most...
14.07.2012 00:38:08: Nice post. I learn something totally new and challenging on websites I stumbleupon on a daily basis...
14.07.2012 00:08:08: Oh my goodness! Incredible article dude! Thanks, However I am going through issues with your RSS. I...
 Dříve než jsem tě utvořil v lůně , znal jsem tě a posvětil jsem tě. Budou proti tobě bojovat, ale nepřemohou tě, neboť já budu s tebou, praví Hospodin... (srov. Jer, 1,5.18.19) .....

 Jsi vyvolená, vyvolený nést naději a lásku právě do tohoto dne a této chvíle.

Jsi vyvolená, vyvolený nést tíhu právě toho dnešního dne a této chvíle.

Jsi vyvolený, vyvolená žít právě dnes s těmi, kdo jsou kolem tebe.

Bůh tě posvětil. Počítá s tebou. Právě dnes. I když se na to možná necítíš. Neboť On je s tebou.

Právě dnes.

Právě teď.

Na letošním sjezdu bylo nepřeberné množství seminářů, programů, bohoslužeb. Velmi mě zaujal večerní program německého misionáře, jehož jméno bylo nemožné si zapamatovat :)) Doufám, že mi promine. Měl však velmi zajímavé slovo. Na první pohled trošku netypické a myslím si, že spousta lidí ho neposlouchala, protože si myslela, že jich se to netýká. Tématem pátečního večera byl materialismus. Možná si někdo myslel, že tohle se pro mládé lidi moc nehodí - vždyť jsme ještě většinou studenti a moc peněž nazbyt nemáme. Ale to je velký omyl. Večer zazněla zásadní otázka: Po čem touží Tvé srdce? Je to skutečně Bůh? Zvedáme ruce k chvále, ale myslí při tom naše srdce skutečně na Boha?

Klikněte na zobrazit celé pro zbytek článku...

 

Nauč mne nedívat se stále zpět.......

Zpětné zrcátko, co bych si bez něj počal? Jak bych věděl, co se děje tam vzadu? Hledím do zpětného zrcátka svého života a děsí mne to, co tam vidím. Zmatek a spoušť. Jak je vůbec možné, že ještě vlastním řidičský průkaz? Když se tak, Pane, zamýšlím nad svou schopností cestovat životem, nevím, proč se tak zdráhám předat Ti řízení.

Dostala se mi do rukou maličká brožurka, která mě velice zaujala a zase jsem se dozvěděl něco nového a zajímavého! Víte co znamená pozdrav AHOJ?

Je to jeden z nejčastějších pozdravů. Dávno už mezi námi zdomácněl. Kdo však zná jeho původí význam? Málokdo dnes ví, že to byl starý námořnický pozdrav. Nápis AHOJ býval umístěn na přídi lodí. Je zkratkou těchto slov:

Ad HOnorem Jesu


neboli

Ke cti Ježíše


Také Tvoje plavba životem by měla směřovat k jedinému cíli: žít ke cti Božího Syna - Ježíše. O tom se více dozvíš v Božím Slově - Bibli.

"Přišel náš spasitel Kristus Ježíš. On zlomil moc smrti a přinesl nám světlo nepomíjejícího života v evangeliu." (2Tim 1,10)

Postní doba nás vybízí, abychom se obrácením připravovali na velikonoce. Většinou to pro nás jsou ale dvě oddělené věci. Rozjímáme o velikonočních událostech, zvlášť o Ježíšově utrpení na kříži, a snažíme se, snad trochu

pohnuti tím, co pro nás Jěžíš vytrpěl, poopravit svůj život.

Velikonoce s námi nemají jen trochu pohnout, týkají se každého z nás zcela osobně. Ježíš zlomil moc smrti i nade mnou, vyrazil smrti zbraně z rukou. Láme nadvládu hříchu nade mnou, vysvobozuje ze všeho, co je poznamenáno strachem a smrtí.

Ježíšovo zmrtvýchvstání zjevuje, že jeho život z Ducha svatého je nepomíjející, přemáhající a prozařující všechno temné.

Připravovat se na velikonoce obrácením pak znamená obrátit se ke Kristu a otevřít se jeho velikonočnímu dílu. Přijmout Ježíše, který přemáhá i můj hřích, vysvobozuje mě z něj a naplňuje mě svým životem silnějším než smrt.

Není to jednorázová záležitost, Ježíš chce lámat nadvládu hříchu nade mnou každý den. Chce vnášet do mého života stále více svého světla.

"Vzal na sebe přirozenost služebníka a stal se jedním z lidí. Byl jako každý jiný člověk, ponížil se a byl poslušný až k smrti, a to k smrti na kříži. Proto ho také Bůh povýšil a dal mu Jméno nad každé jiné jméno." (Flp 2,7-9) Mnoho lidí touží proslavit se, stát se známými, udělat si jméno. Stát se celebritou je možné nejrůznějšími způsoby, většinou ale ne na dlouho.

Bible nám představuje celebritu jiného formátu - Ježíše Krista, kterému Bůh dal jméno nad každé jiné jméno.

Ježíšova cesta k oslavení je paradoxní - zřekl se sebe a své slávy, z lásky k nám se ponížil, dal za nás svůj život.

Velikonoční dny nám staví před oči vyvrcholení této Ježíšovy cesty.

A nemusíme ho jen pozorovat. Ježíš chce dát sebe, svou lásku a svůj život i nám dnes. Chce nás tak uschopnit, abychom ho mohli následovat na cestě k opravdové a trvalé slávě.